: 0312 278 22 33 - 278 34 33 - E-Mail : bilgi@gloranyangin.com - Whatsapp Iletisim Hatti : 0533 496 94 01

Servis

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme cihazları verilen garantide;

2 yıllık süresince her 6 aylık ücretsiz bakımlara tabi tutulmaktadır. Bu ücretsiz bakımlarda yangın söndürücününmanometreleri gözlenmekte basınç kayıpları,tetik ve lans kısımlarında kırık,kullanılmasına bir engel olup olmadığı araştırılır.

Yangın tüpü üzerinde eğilme, deforme veya mühürün kopup kopmadığı gözlenir.Mühür kopmamış ise söndürücü manometresi dolu olarak görünüyorsa 12 aylık dilimlere ayrılmış ve tam ortasında o senenin tarihi bulunan yuvarlak bandrol karşısında ok işareti bulunan ay’ ın karşısına gelecek şekilde yapıştırılır.

AB standartları gereği üretici firmalar tarafından söndürücülerin üstlerine artık ipe bağlı kontrol kartları takılmamaktadır. TS ISO 11602 standardı gereği, kullanıcı her ay veya daha sık aralarla bu kontrolü kendisi yapacak ve her ay kontrol kartına işleyecektir.(ekli belgede görülmektedir)

Firmamız tarafından satış ve dolumları yapılan yangın söndürme aletlerinin her 6 ayda bir bakımları için firmamız tarafından kullanıcı adreslerine mektup gönderilerek, Yangın söndürme cihazının ücretsiz bakımlarının veya garanti süresi bitti ise; dolumlarının yapılması gerekmektedir diye hatırlatma ve bilgi notları gönderilmektedir.

Bu mektuplarda; Müşterimizin pazarlamacı firmalar tarafından aldatılmaması için uyarıcı hatırlatmalar, bakım için gelecek kişilerin isim ve soyadları, söndürücü adet ve cinsleriniz hakkında bilgi verilmektedir.

Modern teknolojinin uygulandığı firmamızda acil uygulamalar da yapılmaktadır.Müşterimizin acil ihtiyaçları için şahsen geldiğinde bir bardak misafir çayımızı yudumlayıncaya kadar söndürücüsü hizmete hazır olmaktadır. Acil günlük doluma alınıp, gün içinde teslimat yapan ACİL SERVİSİMİZ mevcuttur. Söndürücülerinizin faal durumda olması için lütfen yangın söndürme tüplerinizin manometrelerini sık sık kontrol ediniz.

Servis tamamen ücretsizdir.Sizlere rahatsızlık veren servis elemanımızı lütfen firmamıza şikayet ediniz.

Yangınsız mutlu günler dilerim.

Cemal ORAN
Makine Mühendisi

Söndürücülerinizin üzerindeki manometreleri yukarıdaki şekildeki manometre resimleri ile karşılaştırın.

1) Yangın Söndürücülerinin manometrelerinin resimdeki şekillere uygun olup / olmadığını,
2) Yangın söndürücü piminin çekilip / çekilmediğini,
3) Mühürün kopup / kopmadığını,
4) Hortumlarının kırık veya kullanılır durumda olup / olmadığını kontrol ediniz.

Önemli bir sorunla karşılaştığınızda firmanız GLORAN YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI'nı arayınız.